Со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат дел од корисниците од Козле во општина Карпош.

Прекинот ќе биде поради дефект на водоводна цевка Ф80мм на улица Јури Гагарин 62а, а засегнати ќе бидат жители од улиците „Јури Гагарин“, „Козле“ „Мокра“, „Струшка“ и „Кораб“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.