Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Локално ќе има изолирана појава на краткотраен дожд.

Минималните температури ќе се движат од 4 до 12, а максималните ќе бидат во интервал од 17 до 23 степени.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура.

Во почетокот на наредната седмица времето ќе биде посвежо со повремени врнежи од дожд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.