Утре преку денот облачноста ќе се намалува. Потоа во следните денови времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег.

Врнежите ќе бидат пообилни во понеделник (на повеќе места над 20 л/м2), а поради заладување со засилен северен ветер врнежите во вторник ќе преминуваат во снег и на некои пониски места.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.