Утре ќе се задржи облачно и свежо со врнежи од дожд, со пообилни врнежи во источните делови. Потоа, од вторник во текот на денот ќе настапи стабилизација на временската состојба, од среда и со значителен пораст на дневната температура.

Прогноза за 10.03.2020
Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 8°С до 15°C
Променливо облачно, претпладне со локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.

Прогноза за 11.03.2020
Минимална температура: -1°C до 6°C
Максимална температура: 12°C до 19°C
Сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 12.03.2020
Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Сончево и релативно топло со слаб до умерен северен ветер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.