Јануари немавме снег, ама затоа денеска на први април имаме вистинска зимска идила. Како пролетта да ни изготви првоаприлска шега, па снегот вее како да ќе чекаме Нова година.Така месецов ни започна со снег, а временска прогноза за месец април покажува многу промени во Македонија, па така престојниов месец  можеме да очекуваме и дожд и сонце подеднакво целиот месец.

Потоло време може да очекуваме дури после Велигден

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.