Надвор е ужасно топло како што веќе беше најавено, а Македонија е во портокалова фаза.

Таквото време ќе се задржи до наредната среда.

Ова се температурите низ Македонија во 16. часот. Според прогнозата на Accuwather невреме има во Штип, но и таму е пеколно топло.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.