Денеска температурите низ земјава се исклучително високи. Веќе од попладне и во наредните денови не чека спарно време, но и невреме.

Ова се температурите во 13 часот низ Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.