На патниот правец Пресека-село Врбјане утре од 12 до 15 часот ќе има привремен прекин на сообраќајот.

Јавното претпријатие „Македонија пат“ утринава соопшти дека прекинот ќе биде во времетраење од 30 минути поради минирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.