Од АМСМ информираат дека патниот правец Маврово – Дебар е нормализиран и прооден за сообраќај за сите типови на возила.

Вчера доцна попладне од безбедносни причини (одрони и паднати дрва) беше воведена забрана за движење на сите типови на моторни возила од мавровската крстосница до Дебар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.