На првиот ден од есента во соседна Србија падна првиот снег. Според снимките од камерите во живо на infokop, снег вее на овој планински масив.

На Копаоник денеска максималната температура е минус два степени, па снегот и не е неочекуван.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InfoKOP (@infokop)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.