На Пелистер утринава е забележан првиот снег.

Информацијата ја објави порталот Бабам Битола. кои добиле фотографии и видео од нивни читатели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.