Борче Сарафинов е вистински пример за  хуманост.Тој го продава својот автомобил „Мерцедес“ а парите ќе ги даде за оние кои се лекуваат од корона или кои треба да го платат лекувањето во болниците.

Тој вели дека знае дека ова не е многу но оти сака да помогне колку што може.

Секоја чест Борче.

Страдаат стари и изнемоштени , сиромашни, а секоја смрт најмногу ги погодува децата.Многу го губат родителот кој е столб во семејството, извор на љубов, среќа, утеха и верување во подобро утре! А човекот во мене не дава да биде рамнодушен. Може немам многу, ама срце не дава да останам рамнодушен. Ако сакаш да помогнеш начин има.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.