Поради дефект на водоводната мрежа во близина на Трговскиот центар Лиса во Реонски Центар Аеродром, прекин на снабдувањето со вода има во Општина Аеродром, информира директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов.

Екипа на ЈП Водововод и Канализација работи на отстранување на дефектот. Во овој момент нема информација колку време ќе нема вода, се посочува во информацијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.