Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло.

Утринслата температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.