Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 степени.

Топлиот бран се очекува да почне од утре, за кога се очекува температурата да достигне до 37 степени.

Најтопло ќе биде во среда кога температурата ќе достигне до 38 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.