Поради реконструкција на водоводна мрежа ф 200 мм на ул. „Радован Ковачевиќ“ бб во населба Синѓелиќ, денеска без вода ќе бидат корисниците од  ул. „Радован Ковачевиќ“, „Методија Андонов Ченто“, „Томас Минцер“, „Тодор Чопов“, „Константин Петковиќ“ и „Сава Михајлов“. 

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канлизација“ водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот па се часот до завршување на активностите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.