Денеска завршува законската обврска за возачите задолжително да поседуваат зимска опрема во возилата.

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата стапи на сила на 15 ноември минатата година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.