Времето денеска ќе биде облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните делови на места со умерен интензитет. Вдолж Повардарието, каде ветерот ќе биде најсилен, преку денот ќе има и повремено намалување на облачноста.

Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 7 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег. Утринската температура ќе достигне до нула степени, а дневната до 4 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.