Од 07:30 часот сообраќајот на патниот правец Велес – Градско е нормализиран.

Претходно, како што соопшти АМСМ, од 04:35 часот поради голем одрон во близина на поранешна фабрика Хив сообраќајот на патниот правес Велес – Градско беше во прекин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.