Интензивен пороен дожд, грмежи и град ја зафати околината на Струмица и градот Берово. Нестабилно е во повеќе места во истокот. Погледене те ја сликата од Струмица

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.