Поради планирани технички зафати во електро-системот утре без струја ќе бидат делови од Гази Баба, Ѓорче Петров, Центар и Карпош.

Во периодот од 08:30 до 10:30 часот прекин во снабдувањето со електрична енергија ќе имаат корисниците од ул. „Габреж“ бр.4 и бр.6 во општина Гази Баба, а од 08:15 до 15:00 часот, корисниците на дел од ул. „Црногорска поддулица“ бр.2 во општина Ѓорче Петров.

Без струја од 06:00 до 12:00 часот ќе бидат корисниците од булевар „Партизански Одреди“ бр.29 локали:1; 2; 3 ;4 ;5 и 6 во ТЦ Буњаковец, во општина Центар, а од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на дел од ул. „Софиска“ во општина Карпош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.