За излез од земјава на граничниот премин Табановце на македонско-српската граница се чека од 30 до 45 минути, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.