Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце за излез од државата чекањето е околу 40-60 минути и ГП Богородица за излез од државата чекањето е околу 30 минути.

Како што информира Автомото сојузот на Македонија, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.