Од 08.15 часот за сообраќај преку планинскиот превој Ѓавато задолжително е употреба на зимска опрема (сунџири), информираат од АМСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.