Мајката Емилија Богеска Шпеткова на социјалните мрежи објави молба за помош за нејзиниот шестгодишен син, на кој му е дијагностициран тумор на мозок. Потребна е интервенција во Истанбул Турција, а за да се изведе истата семејството треба да плати 56 570 евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.