Силен дожд, проследен со силни грмотевици и молњи го зафати Дојран. Центарот за управување со кризи на социјалните мрежи објави фотографии од невремето.

Од ЦУК информираат дека ветерот е со слаб интензитет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.