На патниот правец А2 Кичево-Охрид, на делницата Пресека-село Врбјани, сообраќајот ќе биде во прекин 15-20 минути меѓу 12:00 и 15:00 часот.

Како што соопшти ЈП „Македонија пат“, причина за прекинот е изведување градежни работи (минирање).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.