Избегнувајте патување во Грција! Оваа препорака ја издадоа синоптичарите на Метео Балканс.

Причина за ова е што се очекува опасно време во Македонија и Северна Грција. Ова ќе се случи вечерва и во понеделник навечер. За денеска важи жолта опасност, но вечерва и понеделник временските услови ќе се влошат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.