На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија.

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.