Дури четири колони возила чекаат во редици за влез во соседна Грција ова утро.

На граничниот премин „Богородица“ од македонска страна утрово според видео камерите се забележува невообичаена гужва.

Туристите претежно од Македонија и Србија и во раните утрински часови чекаат да ја преминат границата со нашиот сосед и да заминат на море.

На другите гранични премини засега не се забележани поголеми застои и гужви, а каква е атмосферата детално проверете самите ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.