Прогнозата на метеоролозите за вечерва се исполни.

Во моментов во повеќе градови низ Македонија вклучувајќи го и главниот град врне снег.

Според УХМР снег ќе врне и утре, а од среда и четврток не очекува стабилно и суво време со пониски утрински температури.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.