Граѓани реагираат дека и оваа година Македонија пат не си ја врши работата. Сообраќајот се одвива отежнато и на автопат само една лента е чиста од снегот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.