Граѓаните на Тетово, Гостивар и Битола вечерва дишат високо загаден воздух.

Средно загадување на воздухот е евидентирано во делови од Скопје, Кичево, Кавадарци, Струмица, Кочани и Куманово.

Ова го покажуваат мерните станици на Министерството за животна средина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.