Претпладне по одделни котлини има појава на магла, но во текот на денот маглата ќе се расчистува и ќе биде сончево и тивко.

Температурата ќе биде во интервал од 13 до 22 степени Целзиусови.

Во Скопје, претпладне магливо, а од пладневните часови сончево и тивко.

Температура ќе се искачи до 15 степени Целзиусови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.