Времето денеска ќе биде сончево и тивко. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22 степена.

Во Скопје и околина во раните претпладневни часови ќе биде магливо, а потоа сончево и тивко. Максималната тепретаура ќе достигне до 15 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и суво време со слаб ветер, што ќе услови по котлините да има појава на магла и ниска облачност, особено во ноќните и претпладневните часови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.