Намалена видливост поради магла утринава има во Тетово и Охрид.

Од ЈП Македонијапат соопштија дека видливоста на патниот правец од Тетово кон село Гајре е 20 метри додека пак во Охрид е 30 метри.

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, а од Јавното претпријатие апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.