Намалена видливост поради појава на магла до 40 метри, утрово има на патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка и на планинскиот превој Стража каде видливоста е до 80 метри.

Од ЈП Македонијапат информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози на повисоките и наместа влажни коловози на пониските места.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Од Јавното претпријатие апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.