Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла утринава има на планинските превои Плетар и Пресека, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Врнежи од слаб снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинските премини Пресека и Стража.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива непречено по влажни коловози.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.