Лидија Ристевска се врати од Русија, каде што ѝ беше извршена успешна трансплантација на матични клетки. Се чувствува добро, среќна е и бескрајно благодарна.

Понатамошното лекување и рехабилитацијата ќе ги продолжи во нишка болнцица, за каде што ѝ се потребни 7000 евра.

Затоа, телефоните в рака и да го истрчаме со Лидија и овој круг.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.