Скопскиот аеродром доцна синоќа ги прими последните патници по одлуката на Владата да биде стопиран авио сообраќајот во земјава како една од мерките за спречување на ширењето на корона вирусот. Летот од Базел, Швајцарија ги донесе последните патници во земјава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.