Советот на Општина Куманово денеска во 13 часот ќе има седница на која ќе ја разгледува точката за прогласување на ден на жалост во Општината, по трагедијата во Романовце, кога во експлозија на плинска боца загинаа четири лица, а петмина се борат за живот.

Се очекува точката да помине едногласно, и утрешниот ден да биде прогласен за ден на жалост.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.