На граничниот премин „Богородица“ во моментов има колони возила, а за влез во Грција се чека околу 30-40 минути. Денеска е неработен ден, а тоа значи продолжен викенд за многумина, а во ек се и летните одмори.

Македонија денеска е во жолта фаза а високи температури ќе има ширум државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.