Наташа Алуловска е нов директор на Клиниката за детски болести. Според информации на Сител, Алуловска вчера била назначена на оваа позиција од страна на министерот Филипче.

Алуловска работи на одделот за неонатологија и доаѓа на местото на Катерина Ставриќ која уште пред 7 месеци поднесе оставка на функцијата, но чекаше да добие наследник.

Како економски директор на Детска и понатаму останува Ридван Ибраими кој во директорската фотелја е со години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.