За следниот викенд Комисијата за заштита од заразни болести ќе предложи на следната владина седница полицискиот час да почнува од 19:00 часот, дознава Алсат.

Причина за тоа се новите трендови на коронавирусот во земјава, кои последниве неколку денови бележат опаѓање на бројот на новозаразени пациенти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.