Времето деновиве сончево, но многу студено, а следните денови се најавува и дожд.

Ова е временската за цел месец декември, според Accuweather.

Не чека пад на температурите, пресврти со времето, дожд и снег.

Од временската прогноза се гледа дека Нова Година ќе ја дочекаме со сонце наместо снег.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.