По 16 часот има километарски колони на планинскиот превој Плетвар, поради превртено тешко товарно возило кај местото Топлица.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот е прекинат за сите видови возила, лесни патнички и тешки моторни возила – камиони.

Засега не е позната причината за несреќата, а полицијата прави увид на самото место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.