На магистралниот пат од Крива Паланка кон границата со Бугарија од денеска во следните два дена ќе биде воведен посебен сообраќаен режим.

„Од 30 септември ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Магистрален пат А2, Крива Паланка- Граничен премин Бугарија , во времетраење од два дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај“, информира АМСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.