Семејството на Бранко Христовски пријави дека тој денеска е исчезнат и молат доколку граѓаните го виделе да пријават. Бранко бил облечен во тегет панталони и розева кошула

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.