Променливо облачно време со повремено засилен северен ветер ќе преовладува во текот на претстојниот продолжен викенд.

Од Управата за хидрометеоролошки работи за недела попладне најавуваат локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а дневните од 20 до 27 степени.

Понестабилно време се очекува во вторник и во среда кога температурите ќе се намалат во просек за три до четири степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.