Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по некои котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени.

Во Скопје претпладне магливо, а околу пладне и попладне ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб северен ветер. Дневната температура ќе достигне до 14 степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.